Blog > Komentarze do wpisu

Jan Paweł II

Stało się!

Jan Paweł II został dzisiaj ogłoszony błogosławionym

Zdjęcie pochodzi ze strony http://janpawelii.bloblo.pl

Mam nadzieję, że nie ma dzisiaj w Polsce osoby ,która nie byłaby dumna i niezwykle wzruszona ze względu na ten fakt.

Jan Paweł II towarzyszył mi przez całe życie. Rok przed moim urodzeniem został wybrany na papieża ,tak więc dorastałam w poczuciu, że nasz rodak jest głową Kościoła Katolickiego. Następnie bardziej lub mniej śledziłam poczynania tego Wielkiego Człowieka. Zawsze byłam pod dużym wrażeniem niezlicznych pielgrzymek, podejścia do osób innego wyznania, niezwykłej więzi jaka była między Papieżem a młodzieżą. 

Kiedy Jan Paweł II był na 8 pielgrzymce (ostatniej) w Polsce chciałam tam być. Pojechaliśmy do Krakowa. Byłam w drugim miesiącu ciązy z pierwszym dzieckiem i pamiętam jaki kawał drogi musieliśmy pokonać aby dojść na błonia. Pamiętam jak nie wytrzymywałam tempa narzucanego przez idący razem z nami tłum i jak słabo się czułam już w czasie mszy świętej. Ale warto było. W 100 %. 

Potem bolesna dla nas lekcja umierania w 2005 r. Pamiętam relację na żywo w TVN24 i autentyczne łzy pani Pochanke, kiedy obwieszczała smutną nowinę. I głosy na Placu świętego Piotra : Santo subito (święty natychmiast).

No i dzisiaj. Niezwykła uroczystość. Wielki dla nas - katolików- dzień.

Jestem dumna i szczęśliwa, że dane mi było żyć w tym niezwykłym czasie, że mogę powiedzieć - ten człowiek był wyjątkowy, pokazał nam, że każdy może dać swiadectwo dobra i że osoba normalna, niezależnie od pochodzenia, pieniędzy, środowiska może być święta.

 

niedziela, 01 maja 2011, semprelaprimavera

Polecane wpisy

nazwa alternatywna
nazwa alternatywna